Zayıf Görünmek için 10 Altın Kural

Biz Türk kadınlarının en çok çektiği dert kilolardandır sanırım ;) Ne yaparsak yapalım şu sevimsiz kilolar hiç peşimizi bırakmıyorlar değil mi :D O zaman biz de onlara karşı açtığımız savaşı kazanıncaya kadar nasıl önlemler alabiliriz öğrenelim. Giyimle ilgili bu önerilere birlikte kulak verelim:

Zayıf görünme teknikleri

1)Uygun kesimi seçin: Birkaç kilo fazlanız olsa bile vücudunuzu bol kıyafetlerin arkasına saklanmanıza gerek yok. Hatlarınızı gösteren kıyafetler giymekten çekinmeyin. Bol kıyafet ile dökümlü kıyafeti bir birine karıştırmayın
2)Doğru çorap seçimi: Eğer bacaklarınız be basenleriniz kalınsa sizin için en uygun olan çoraplar desensiz, düz ve koyu renk olanlardır.
3)Kolyeler ince gösterir: Özellikle uzun kolyeler derin yakalar ile birleştiğinde hem dekoltenizi uzatır hem de orantıyı düzeltmenize yardım eder. Ayrıca dikkati problemli bölgelerden uzaklaştırır.
4)Pantolon seçimine dikkat edin. Asla desensiz koyu renk ve boyuna çizgili pantolonlar sizi daha zayıf bacaklarınızı da daha uzun gösterecektir.
5)Blazer ceketler giyin. Bu tip ceketlerde tek sıra düğmelileri ve hafifçe bele oturanları tercih edin. Kalça ve basenleriniz iriyse, uzunca bir blazer seçin ki, fazlalıklarınız kapansın. Çift sıra düğmeli ceketler giymekten kaçının tek sıra düğmelileri tercih edin.
6)V yakalar sizin en iyi dostunuz. Derin V yakalar zayıf görünmek isteyenler için vazgeçilmezdir. Vücudun üst bölümünü ve boynu daha ince gösterirler.
7)İnce görünümlü bacaklar için topuklu ayakkabıları kullanın. Topuklu ayakkabılarla boyunuzu yüksek göstererek olduğunuzdan daha ince görünebilirsiniz. Topuklularla rahat edemiyorsanız platform topukları tercih edebilirsiniz.
8)Elbise seçerken özellikle kesimi dar, eteği volanlı elbiseleri tercih edin. Dökümlü kesimler ile hafif problemli bölgeleri çabucak saklayabilirsiniz.
9)Sakın çok dar kıyafetler giymeyin. Kilolular için en ideal etek kesimi, üstü dar ve aşağı doğru genişleyen kesimlerdir. Çok kalın baldırlarda eteğin uzunluğu ayak bileğine kadar olmalıdır.
10)Renk kombinasyonu tercihlerinde tepeden tırnağa benzer renkler vücudu çok daha ince gösterir. Siyahtan vazgeçemiyorsanız, siyahla bir arada kullanılmış renklerden oluşan farklı bir parçayla kıyafetinizi bütünleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.